W skrócie o yuri. Część 2 – polecane tytuły
W poprzedniej części Perła przybliżyła czym jest yuri oraz nakreśliła jego historię. W kolejnej części przygląda się polskiemu rynkowi. Poleca tytuły, które uważa za warte przeczytania.
W poprzedniej części Perła przybliżyła czym jest yuri oraz nakreśliła jego historię. W kolejnej części przygląda się polskiemu rynkowi. Poleca tytuły, które uważa za warte przeczytania.
Ginny N. zabiera was w świat piosenek Radiohead, opowiadając ich fantastyczną treść i interpretacje bliskie życiu.
Yuri to mangowy gatunek o bogatej historii, który znacznie ewoluował przez lata swojego istnienia. W swoim tekście Perła przybliża przemiany, jakie przeszedł, by stać się bardziej różnorodnym.
W trzeciej części cyklu „Co się kryje w Akademii Ouran?” dziewiętnastka wraca do tematu queerowości Ouran High School Host Club. Tym razem skupia się na jej umiejscowieniu w kontekście kulturowym Japonii. Zapraszamy do lektury!🌸🏳️🌈🌸
PS. Wyjątkowo polecamy lekturę przypisów, bo znajduje się tam wiele smacznych kąsków 🍰
Nie ma lepszego czasu na seriale o szkole niż początek wakacji, prawda? Magda (Lierre) przygotowała dla was zestawienie swoich ulubionych. Koniecznie podrzućcie jej w komentarzach propozycje, co jeszcze powinna obejrzeć!
Revolutionary Girl Utena to kultowe anime, które stało się inspiracją dla współczesnych twórców. W swoim tekście Perła dzieli się przemyśleniami na temat tej serii.
Aktorzy znani z Doctor Who, choćby David Tennant, często występują na scenie. Oto garść wskazówek dla osób chcących zobaczyć ich w akcji.
OK K.O! Let’s Be Heroes to zwariowana kreskówka pełna barwnych postaci, wśród których znajdują się także osoby queerowe. Perła zaprasza na ostatnią już część cyklu o reprezentacji osób LGBTQ+ w kreskówkach.
Seriale są efektem pracy wielu osób, ale wciąż często nie znamy wielu z nich. Kira Nin przybliża sylwetki twórczyń pracujących przy nowych serialach Star Trek, których kreatywną pracę wyjątkowo lubi.
Świat Dysku to cykl, który doskonale czyta się nie po kolei. Co jednak, gdy przeczyta się go od początku do końca? Jaki obraz świata i jego chronologii wychodzi na wierzch w takiej lekturze?
Po co nam obecnie utopie? Dlaczego potrzebujemy marzyć ze śmiałością i mówić głośno o przyszłości, do której chcemy dążyć? Ludwig zaprasza was do lektury przekładu eseju autorstwa Laurie Penny.
She-Ra and the Princesses of Power to kolejna animacja, która daje nam świetną reprezentację. Stawia queerowość w centrum i ją celebruje. Perła pisze o tym w jaki sposób i dlaczego warto pokochać tę historię.
Znana z bloga Dziewiętnaście czwartych dziewiętnastka zaprasza na spacer po Akademii Ouran! W części drugiej (będzie więcej) nakreśla queerowe wątki w Ouran High School Host Club i ogląda je przez szkiełko anglojęzycznego internetu. Serdecznie zapraszamy do lektury ??☕