To już za chwilę! Tegoroczna, już 12. edycja Copeniconu odbędzie się w Toruniu w dniach 16-18 września.
Toruński Copernicon to największy w tej części Polski festiwal o tematyce fantastycznej i naukowej, który od ponad 10 lat cieszy się uznaniem ludzi z wszelkich zakątków Polski i świata. Łączy różne formy działań: od spotkań z autorami, poprzez liczne konkursy, warsztaty, pokazy, po gry planszowe i wideo. Jest to idealna okazja do zanurzenia się w świat ulubionych postaci, rozmowy o swoich zainteresowaniach oraz poznania nowych, ciekawych twórców. Od 2010 roku Copernicon nieustannie zrzesza wokół siebie coraz szersze grono odbiorców – w 2019 roku toruńska starówka gościła ponad 3 800 uczestników.
Rok temu, ze względu na sytuację epidemiologiczną, festiwal odbył się w online. Wirtualny Toruń odwiedziło wówczas ponad 800 fantastycznych freaków – relację Whosome z tego wydarzenia zamieściliśmy tu. W tym roku konwent wraca do stacjonarnej formy, na Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Jego hasłem przewodnim będzie „Wszyscy jesteśmy fantastyczni”.
Przed uczestnikami trzy przebogate w atrakcje dni. Organizatorzy przygotowali aż jedenaście bloków programowych: literacki, popkulturowy, popularnonaukowy, RPG, gier karcianych, gier elektronicznych, LARP, azjatycki, gamesroom, cosplay oraz kino w Dworze Artusa. Szczegółowy program konwentu znajdziecie na stronie organizatorów. Na festiwalu nie zabraknie też fantastycznych gości. Swój udział potwierdzili między innymi Anna Kańtoch, Magdalena Kucenty, Artur Olchowy, Paweł Dybała oraz Grupa Filmowa Darwin.
Twórcy festiwalu dokładają wszelkich starań, aby był jak najszerzej dostępny. Podczas akredytacji działać będą kasy pierwszeństwa, a opiekunowie osób z niepełnosprawnością dostaną wejściówki za darmo. Wszystkie punkty programu odbywające się w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a sleeproom w budynku Zespołu Szkół nr 26 jest w pełni przyjazny dla osób ze szczególnymi potrzebami. Oznaczenia o dostępności poszczególnych punktów programu (dostosowaniu do potrzeb osób ze spektrum autyzmu, słabowidzących, niewidomych, słabosłyszących, niesłyszących i z uszkodzonym słuchem) zostały zamieszczone w ich opisach.
Więcej informacji znajdziecie w mediach Coperniconu:
● strona internetowa
● Facebook
● wydarzenie na Facebooku
● Instagram
● TikTok
(ona/jej) Fotografka amatorka, jedna druga whosomowej sekcji wspinaczkowej. Zakochana w Ekspansji i prelegowaniu na konwentach. Zachłanna życia, nowych miejsc, ludzi i wrażeń. Eksblogerka, eksdziennikarka radiowa, eksaktywistka społeczna. Od jakiegoś czasu uczy się spełniać marzenia i bardzo jej się to podoba.