Matronujemy

Wydarzenia, książki, magazyny i inne dzieła popkultury pod matronatem Whosome.

Copernicon w Cyberprzestrzeni

Copernicon jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-26 września i będzie już 11 odsłoną festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia.

W tym roku Copernicon odbędzie się wyjątkowo w Cyberprzestrzeni dzięki aplikacji Gather Town. Umożliwi ona uczestnictwo w festiwalu z dowolnego miejsca na świecie bez utraty unikalnej atmosfery konwentu fantastyki oraz stworzenie wrażenia faktycznej bliskości z innymi uczestnikami.

Dla uczestników planowanych jest wiele zróżnicowanych aktywności. W programie tegorocznego Coperniconu znajdą się między innymi prelekcje, pokazy, warsztaty z użyciem tablic interaktywnych, gry RPG, konkurs cosplay i wiele innych atrakcji.

PRZEJDŹ NA STRONĘ COPERNICONU
Copernicon 2021

XVII Dni Fantastyki

Dni Fantastyki (kryptonim: DF) to najstarsza impreza fantastyczna na Dolnym Śląsku – pierwsza jej edycja odbyła się w 2004 roku. Od tamtego czasu, z roku na rok przyciąga coraz więcej fantastycznych stworzeń – zarówno uczestników, jak i gości: pisarzy, filmowców, aktorów – w skrócie – twórców fantastyki.

Tegoroczna odsłona festiwalu otworzy przed uczestniczkami wrota do Nowego Fantastycznego Świata. W dniach 20-22 sierpnia 2021, tradycyjnie w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy, twórcy DF-ów zapraszają do badania możliwych ścieżek rozwoju dla rasy ludzkiej oraz potencjalnych ziemskich i kosmicznych zagrożeń, które będą na nas czyhały w przyszłości. Jeśli chcecie pobudzić wyobraźnię i urozmaicić ją o kontakty z życiem pozaziemskim, apokaliptyczne proroctwa czy wyścigi korporacji do władzy, to koniecznie przybądźcie na nadchodzące XVII Dni Fantastyki.

PRZEJDŹ NA STRONĘ DNI FANTASTYKI
XVII Dni Fantastyki

Focon – Fantasy Online Convention

Focon to konwent stworzony specjalnie na potrzeby rzeczywistości wirtualnej. Dzięki jego niematerialnej formie Focon ogranicza tylko wyobraźnia organizatorów. Ani czas, ani przestrzeń nie są przeszkodą, wydarzenie jest otwarte na prelegentów, wystawców, a także uczestniczki ze wszystkich kontynentów.

Organizatorzy przygotowali liczne prelekcje i spotkania, stoiska wystawców, konkurs cosplay i grę konwentową. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia.

PRZEJDŹ NA STRONĘ FOCONU
Focon - Fantasy Online Convention - plakat

Zin absurdystyczny Mlem!

Mlem! to magazyn promujący lekką i absurdalną fantastykę, który narodził się po tym jak w 2018 roku temu zmarło Kill The Fez!

Ósmy numer magazynu skupiony jest wokół tematyki morskiej i oceanicznej. Mlem! Morza i oceany to kilkanaście absurdalnych i lekkich opowiadań fantastycznych, wiersz, recenzja, drobne ogłoszenia i więcej w bogatej oprawie graficznej.

Mlem! wydaje Grupa Wydawnicza Alpaka.

POBIERZ MLEM! MORZA I OCEANY
Okładka Mlem! Morza i oceany
null

Obejmujemy matronaty nad twórczością i wydarzeniami z obszaru szeroko pojętej popkultury i fantastyki… i nie tylko!
Zapraszamy do kontaktu!