Redakcja

Łączy nas Doctor Who i przyjaźń. Poznajmy się!

null

Lierre

ZAIMKI: ONA/JEJ

Redaktorka i tłumaczka, organizatorka fanowskich wydarzeń, fanka fandomu. Lubi szynszyle, psy, rośliny doniczkowe, kawę i sprawiedliwość społeczną. W internecie tworzy swój kącik – Tęczową grozę, działa w Grupie Wydawniczej Alpaka, a na Facebooku można ją znaleźć na stronach Potwór spod łóżka i Łzy lewackiego wzruszenia oraz w grupie Polifonia fantastyczna.


null

Clever Boy

ZAIMKI: ON/JEGO

Dziennikarz, uwielbia herbatę i wino. Kocha Dwunastego Doktora i Donnę. W wolnej chwili wychodzi z domu, bo nie znosi samotności. Uwielbia życie w mieście. Ogląda dziesiątki seriali, śledzi i bawi się popkulturą, gra na konsoli. Stara się rozbawiać ludzi w każdej możliwej okazji, żeby świat nie był ponury. Ogarniacz czasu i przestrzeni.

null

Lady Kristina

ZAIMKI: ONA/JEJ

Podróżuje przez czas i przestrzeń szukając swego miejsca w świecie. Doctor Who towarzyszy jej w tej podróży od 2016 roku i od tamtej pory ta znajomość stale się zacieśnia. Na Whosome przede wszystkim tłumaczy newsy oraz napisy. W wolnych chwilach pochłania kolejne filmy i seriale – o przeróżnej tematyce, lecz z naciskiem na te brytyjskie, z brytyjskimi aktor(k)ami, a także poruszające tematykę podróży przez czas, kosmos i ludzki umysł.

null

Paternoster Gang

ZAIMKI: ONA/JEJ

Blogerka, dziennikarka radiowa, aktywistka społeczna, social media ninja. Prowadzi stronę Trzyczęściowy garnitur i magazyny 5GiE oraz Gramy jak damy w Radiospacji. Kocha steampunk, Gaimana, konwenty, góry i rowery. Cierpi na chroniczny brak czasu. Z fandomem Doctor Who związana od 2017 roku. Na Whosome opiekuje się stroną www, pisuje felietony, czasami tłumaczy i redaguje.


null

Ginny N.

ZAIMKI: MY/ONI/ON/JEGO

Queerowi pisarze fantastyki i wielbiciele motywu podróży w czasie. Doctor Who pokochali w 2012 roku od pierwszego odcinka nowych serii. Na Whosome przede wszystkim piszą oraz zajmują się redakcją i korektą. Współpracują z Grupą Wydawniczą Alpaka, pod skrzydłami której tworzą absurdystyczny zin Mlem! Znajdziecie ich m.in. na Twitterze i Facebooku.


null

Styczeń

ZAIMKI: ON/JEGO

Chaos ucieleśniony. Troszkę pisarz, troszkę aktywista, bardzo tęczowy, bardzo krzykliwy. Na co dzień szuka kosmitów w Walii. Miłośnik rozmaitej popkultury, herbaty mango oraz koloru fioletowego; a przede wszystkim Doctor Who od 2015.

null

Rademede

ZAIMKI: ONA/JEJ

Studentka, fanka fantastyki i gier RPG, chociaż ma na nie mniej czasu niż by chciała. Baristka. Miłośniczka psów. Kotów też, ale ma na nie alergię. Czasami bywa wiedźmą.

null

Vitecassie

ZAIMKI: ONA/JEJ

Fennistka i redaktorka. Herbaciara i kociara wiecznie zakopana w stosach książek, które planuje przeczytać, ale tylko ciągle słucha piosenek których nikt nie zna. Z Doktor(em) zwiedza światy wszelakie od 2016 roku. Na Whosome zajmuje się przekładem, redakcją i bardzo (bardzo) rzadko coś skrobnie sama. Zwykle tekstowo panoszy się jednak w szeregach Grupy Pohjola – bo jak już się nabawić zawodowego skrzywienia, to na poważnie.


null

Sass

ZAIMKI: ON/JEGO

Młody człowiek zafascynowany Doctor Who – serialem, który odmienił jego życie. Przez 3 lata pomagał w tworzeniu treści na Gallifrey.pl. Od kilku lat bawi się w tłumaczenie napisów (z różnym skutkiem). Na Whosome tłumaczy artykuły i popełnia własne teksty. Jest w romantycznym związku z kawą (Etiopia i Kenia to najlepsze regiony) i językiem niderlandzkim, którego się uczy. Uwielbia kinematografię i wszystkie rzeczy z nią związane.

Kasia Goworek

Kasia Goworek

ZAIMKI: ONA/JEJ

Autorka bloga Aktówka Kultury, ekspertka od Sherlocka Holmesa, naukowczyni, osoba pełna pasji, humoru i powagi, osoba z niepełnosprawnością od urodzenia, porusza się na wózku. Miłośniczka Doctor Who od zaledwie kilku lat. Towarzyszy jej w najważniejszych momentach, inspirując pocieszając i dodając otuchy. Aktówkę Kultury założyła w 2019 roku, by recenzować, analizować i interpretować popkulturę. Z wykształcenia dziennikarka i administratywistka. Początkująca korektorka, redaktorka i transkrybentka. Ulubiony Doktor(a)? Waha się między Dziesiątym, Jedenastym i Trzynastą. Kocha kulturę brytyjską, muzykę i swoich przyjaciół.


null

Hati

ZAIMKI: ONA/JEJ

Gdyby miała powiedzieć co ceni sobie w życiu najbardziej, to powiedziałaby, że ludzi. A co poza tym? Fantastykę, gry komputerowe, mangi, RPG… Trudno by to wszystko zliczyć! Uwielbia zaczynać rozmowę o tym, co ostatnio przeczytała/przeszła/obejrzała, a później godzinami rozwodzić się, jakie to było świetne. Ale uważajcie — jak zacznie nawijać o Shadow of the Colossus, to szybko nie skończy.

null

InQ

ZAIMKI: ONA/JEJ

Władczyni przecinków, ortografii, męczybuła poprawności składni. Jej idealny wieczór składa się z wina, przekąsek i braku ludzi. Uwielbia dowiadywać się nowych rzeczy, swoje hobby określiłaby jako wiedza ogólna, więc zdarza jej się oglądać naprawdę dziwne dokumenty albo czytać osobliwe książki/artykuły. Doctor Who to najlepszy serial, jaki powstał, nie ogranicza go ani forma ani wiek czy płeć głównego bohatera, wspaniałe! Ulubiony Doktor to Jedenasty ex aequo z Dwunastym, a ulubiona towarzyszka to Bill. Jesieniara – uwielbia swetry i ciepłą herbatkę.

null

Seweryn Dąbrowski

ZAIMKI: ON/JEGO

Introwertyczny pracoholik, dla którego Doctor Who jest nie tylko ucieczką od szarej rzeczywistości, ale i sensem życia. Miłośnik kawy, kina oraz komiksów. Whoviańskie serce oddał Dwunastemu, a duszę Ósmemu Doktorowi. Po godzinach wielki fan twórczości Davida Lyncha i Denisa Villeneuve’a. Przez ponad dwa lata związany z Gallifrey.pl, teraz kontynuuje dzielenie się z innymi swoją pasją tutaj. Znaleźć go można przede wszystkim na Instagramie, gdzie to stara się udostępniać przeróżne zdjęcia związane z naszym ukochanym serialem.


null

Respice

ZAIMKI: ONA/JEJ

Mityczny kot redakcyjny na emigracji, pojawia się i znika jak na kota przystało. Absolwentka anglistyki, zawodowo: tworzy teksty na potrzeby europejskiego fintechu. Prywatnie: tłumaczka i aspirująca poliglotka o wielu zainteresowaniach, z przewagą fantastycznych i popkulturalnych. Często przyłapywana na amatorskich sesjach fotograficznych w stolicy nad Tamizą, bazgrająca w szkicowniku lub delektująca się książką z dobrą kawą w zasięgu łapki. Nałogowy włóczykij.

null

Ewelinkja

ZAIMKI: ONA/JEJ

Chaotyczna tęczowa – z dużą ilością brokatu. Napędzana kawą, białym winem i pięknem, którego szuka we wszystkim. Od lat pisząca głównie do szuflady fanka fantasy, sci-fi i gier RPG. Pożera filmy, seriale, komiksy i fanfiki. Przez trzy lata związana była z Gallifrey.pl. Z Doctor Who jest w związku od 2006 roku (wszystkich namawia do oglądania klasyków). W wolnych chwilach z niezłym efektem zajmuje się szeroko pojętym rękodziełem. Dla Whosome pisze głównie felietony, ale wspiera też obwody tłumaczeniowe redakcji. 

WSPÓŁPRACOWALI Z NAMI

null
null

Ata

ZAIMKI: ONA/JEJ

Studentka arabistyki dumnie propagująca tradycję czapki studenckiej. Mistrzyni prokrastynacji. Queer. Trochę tłumaczka, trochę redaktorka, trochę korektorka. Najbardziej na świecie chciałaby mieszkać w Glasgow. Wierna fanka Dziewiątego. Uwielbia poznawać nowe języki, w wolnym czasie czyta lub kolejny raz przechodzi Baldur’s Gate. Przez jakiś czas współpracowała z Gallifrey.pl, teraz można ją znaleźć przy projektach Grupy Wydawniczej Alpaka.

null

Taiteilija

ZAIMKI: ONA/JEJ/WSZYSTKIE INNE

Absolwentka kulturoznawstwa, istota zakochana w popkulturze, fantastyce, fandomach i motywach queerowych. Rysuje, pisze, miłuje Doctor Who, Dziewiątego i Piątego, erę Daviesa, kamp, kosmos i niebieskie budki. Udziela się w wielu fandomach, kocha Muminki, Sherlocka Holmesa, Star Treka i jeszcze tysiąc innych cudownych bzdur.